Silk Beauty
hod
Kontakt
Ivana a Ivan Dvořáčkovi
U Humpolky 971
Tišnov     < mapa >
Ivana Dvořáčková
mobil 736 738 748
Ivan Dvořáček
mobil 603 278 724

Úvodem pár slov o nás a psech ...

Náš rodinný život je spojený se psem jako společníkem a členem rodiny již spoustu let. Naše první zlatá kokršpanělka se jmenovala Rebecca, a i když neměla rodokmen, my ji milovali po celých třináct let, dokud nás začátkem března 2004 neopustila navždy. Pro naši rodinu to byla bolestná ztráta, bylo nám jasné, že bez psa nejsme kompletní.

Sofi Během čtrnácti dnů jsme si jeli do Havířova pro zlatou fenečku. Tentokrát jsme chtěli pejska s rodokmenem, kde je záruka, že si kupuji štěně s předpokladem zdravého vývoje. Naše paní chovatelka, Lenka Hakalová, se ukázala jako nesmírně sympatická a nadšená mladá dáma.

Z pouhé obchodní transakce se vyvinulo přátelství a trvalá podpora. Domů jsme si odváželi malou zlatou kuličku oficiálním jménem Axa z Černého Slezska, které říkáme Sofi. Naše chovatelské ambice v té době byly nulové. Radovali jsme se ze štěňátka a jeho kousků, kterými bavila celou rodinu.

První výstavu jsme absolvovali, až když měla Sofi jeden rok. Potom následovaly další s velmi dobrými výsledky. Měli jsme to štěstí, že jsme se seznámili se špičkovým chovatelem Petrem Studeníkem, který nám nezištně poradil v začátcích a i nadále se zajímá, jak pokračuje naše chovatelské snažení. Patří mu náš dík a uznání. S pomocí dalšího skvělého chovatele, pana Jirky Horáka, jsme měli možnost se dostat do revíru a s úžasem sledovat, jak je Sofi šikovná i po lovecké stránce. Byl to právě Jirka Horák, který nás, naprosté laiky, doslova donutil, abychom se zúčastnili zkoušek vloh pro lovecké slídiče a uspěli.

Adele Dnes je Sofi dospělá chovná fenka. V roce 2007 začalo naše chovatelské snažení. Ke krytí jsme vybrali kvalitního chovného psa Rusty Brakemon, jehož majitelkou je zkušená chovatelka R. Popková. Z tohoto spojení se narodilo sedm krásných zdravých štěňat - vrh A. Bylo jasné, že z prvního vrhu zůstane doma psí slečna, aby Sofi nebylo smutno. Tak nám do života vtrhla Adele. Nejmenší z vrhu, nejbláznivější, provokatérka a pokušitelka, která obrátila domácnost naruby.

Dne 15.3.2009 došlo ke krytí Sofi znovu. Tentokrát jsme měli velký zájem o skvělého chovného psa – Claramand High Flyer našeho předního chovatele Petra Studeníka z chovatelské stanice Black Petrs. S jeho laskavým svolením a pomocí se vše podařilo na jedničku. Takže 16.5.2009 se narodilo šest zdravých štěňat – vrh B.


Podrobnosti naleznete v části ODCHOVY.
O chovu ...

Angličtí kokršpanělé jsou krásní, temperamentní psi s neodolatelným pohledem a radostnou povahou. Pejsci z našeho chovu vyrůstají v rodinném prostředí. I když bydlíme v bytě, není pro nás problém přizpůsobit společný prostor pro nás i psy. Od narození jsou štěňata součástí rodiny, což je naší prioritou.

Klademe velký důraz na zdravý vývoj a kvalitní genetický základ našich psů. Všem zájemcům o štěňátka anglických kokršpanělů z naší chovatelské stanice poskytujeme podporu, kontakty i rady do začátků, pokud budou mít zájem. Naším krédem jsou zdraví, spokojení psi a neméně spokojení majitelé, pro které je pes přirozená součást jejich života.

Copyright © 2024 Silk Beauty. All Rights Reserved. Informace: info@silkbeauty.cz